FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zamawiającymi miasteczka rowerowe są najczęściej: szkoły, przedszkola, gminy, urzędy miast, jednostki policji, fundacje oraz ośrodki ruchu drogowego

Produkt można zamówić poprzez wypełnienie i przesłanie formularza dostępnego w zakładce „ZAMÓW” na stronie internetowej. Zamówienie można złożyć również mailowo lub telefonicznie – obsługa w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim oraz słowackim.

Zamówienie wysłane mailem powinno zawierać:

– Pełne dane jednostki, która zamawia produkt
– Pełne dane do wystawienia faktury
– Adres, na który ma zostać dostarczony produkt
– Adres email oraz telefon osoby zamawiającej produkt
– Nazwę oraz jeżeli jest to symbol zamawianego produktu

Sprzedający potwierdzi przyjęcie zamówienia odsyłając podpisany formularz na adres mailowy zamawiającego.

Czas realizacji zamówienie wynosi od 7 do 35 dni roboczych.

Koszty transportu znajdują się na stronie www.edu-miasteczka.pl (przy zamówieniach niestandardowych wyliczane są indywidualnie).

Płatność przelewem do 14 dni od otrzymania towaru. Faktura zostanie wystawiona najpóźniej w dniu wysyłki towaru.

Rowerowe miasteczko dla szkół w zależności od wielkości dwie osoby rozkładają od 30 do 90 minut. Często w szkołach miasteczko rozkładają sami uczniowie, którym zajmuje to nawet kilkadziesiąt minut. Poszczególne części miasteczka nie są ciężkie – może je również rozłożyć jedna osoba.
Do rozłożenia miasteczka nie jest potrzebne żadne szkolenie – rozkłada się wg dostarczonej instrukcji. Podłączenie sygnalizatorów jest również bardzo proste i intuicyjne – dostępna instrukcja.
Z elementów danego miasteczka można ułożyć w zależności od potrzeb inny projekt w innym rozmiarze.

Tak miasteczko jest bezpieczne w użytkowaniu i posiada znak bezpieczeństwa CE. Jednak tak jak na zwykłej drodze, uczestnicy powinni mieć założone kaski na głowę i zachować ostrożność podczas jazdy.

Podłączenie sygnalizatorów jest bardzo proste i intuicyjne – na stronie internetowej znajduje się szczegółowa instrukcja.

Miasteczko rowerowe może być rozkładane wewnątrz oraz na zewnątrz obiektów praktycznie na każdej równej powierzchni (sale gimnastyczne, boiska, parkingi, place)

Deszcz nie ma wpływu na działanie miasteczka. Jednak nie zaleca się jazdy podczas deszczu lub mocnego wiatru. Podczas mocnego wiatru zaleca się złożenie znaków oraz sygnalizatorów.

W sygnalizatorach są umieszczone całkowicie bezpieczne akumulatory żelowe o bezpiecznym napięciu 12V. Akumulatory ładuje za pomocą przesłanej standardowej ładowarki w zwykłym gniazdku. Pełne ładowanie sygnalizatora trwa ok.10 godzin. Naładowany sygnalizator może pracować 20 godzin.

Miasteczko rozkłada się wg przesłanego projektu. Do sygnalizatorów dostępna jest instrukcja w języku każdego kraju gdzie dostarczane jest miasteczko (aktualnie jest to 16 języków).

Miasteczko dostarczane jest do klienta transportem samochodowym (najczęściej busem). Spakowane jest w formie palety. Rozładunek trwa od kilku do kilkunastu minut. Paletę można otworzyć i poszczególne części przenieść do docelowego miejsce przechowywania. Po złożeniu miasteczko rowerowe zajmuje powierzchnię do 2 m2.

Tak to samo miasteczka może być wykorzystywane w różnych miejscach oraz podczas różnych imprez wewnątrz i na zewnątrz obiektów.

Oczywiście miasteczko może być i często jest wykorzystywane podczas zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Elementy miasteczka bardzo rzadko ulegają awariom. Na sprzedanych ponad 1000 szt. miasteczek zgłoszonych było kilka awarii dotyczących sygnalizatorów, które natychmiast zostały naprawione lub wymienione. Wszystkie elementy miasteczka są bardzo trwałe i raczej bezawaryjne. Na cały produkt udzielana jest gwarancja producenta i cały czas są dostępne wszystkie elementy zamienne.

Produkty spełniają wszystkie wymagania jakie wdrażane są postanowieniami dyrektywy o ogólnym bezpieczeństwie.

  • Mini znaki drogowe wykonane są z plastiku oraz PCV. Podstawy mini znaków drogowych są plastikowe lub metalowe.
  • Sygnalizatory wykonane są z metalu oraz tworzywa sztucznego. Posiadają światła LED.
  • Maty wykonane są z gumy.
  • Rowerowy tor przeszkód jest wykonany z drewna suszonego, klejonego warstwowo i zabezpieczony drewnochronem.
Close Menu